Přeskočit na obsah
Domů » O stroji

O stroji

 

Původní stroj, na kterém jsme začali, byl CO2 laser o výkonu 300W z Číny. Tento jsme přestavěli na 750W fiber laser, tedy vláknový laser, pracující na vlnové délce 1080nm. Z toho vyplývá, že jsme se přeorientovali výhradně na řezání a gravírování kovů.

Nerezové plechy řežeme do tloušťky 6mm za použití dusíku, karbonovou ocel pak až do tloušťky 16mm za použití kyslíku. Výsledkem je dobrá kvalita za rozumnou cenu. Na vyžádání jsme schopni až do cca 5mm tloušťky řezat i karbonovou ocel dusíkem. Cena za tuto kvalitu je však podstatně vyšší, než u kyslíkového řezání.

Pokud vám tento stroj připadá divoký, pak věřte, že jde pouze o první dojem. Jak jsem již psal výše, jedná se o přestavbu, a tedy nejde o design stroje, ale o výkon a přesnost. Určité dolaďování stále probíhá, ale obojí už máme na použitelné úrovni. Pokud potřebujete naleštěné stroje, hledejte jinde. My děláme s tím, co máme.

Technická specifikace

Technologie: Fiber Laser 1068nm
Výkon: 1500W
Rozměry řezné plochy: 2500x1250mm
Kontrolér: Trocen TF-6225

update 28.1.2022

Přestavba jest proces, který nekončí, jak by řekl soudruh Gorbačov. Naštěstí slavná perestrojka skončila (jiná věc je, jak vlastně), ale naše přestavba je proces nekonečný, neboť stále je a bude co zlepšovat. Chceme-li se prořezat k lepším zítřkům, laser musí být v perfektní kondici. Konec hysterického okénka.

pohled z leve strany
Překopané uložení řezací hlavy

Ukázka stroje v chodu